Crunchy snack, Mrazem sušené kanadské brusinky, 15g

Kód: 12012
Tip
75 Kč –13 %
Crunchy snack, Mrazem sušené kanadské brusinky, 15g
75 Kč –13 % 65 Kč
Skladem

Loga_2016_001m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Crunchy snack - Mrazem sušené kanadské brusinky 15g

 

Crunchy snack lyofilizované kanadské brusinky je zdravá a křupavá svačinka plná vitaminů a minerálů bez přidaných barviv a konzervantů.

Lyofilizace je proces sušení ovoce mrazem někdy označované jako vymrazení nebo sublimační sušení. Následný produkt je téměř identický s původní surovinou. Zachovává si barvu, chuť, aroma, minerály, vitamíny a téměř identickou velikost. Je ideální složkou do müsli, kaší, jogurtů, sorbetů, a smoothies. Dále se konzumuje přímo jako křupavý snack výrazné ovocné chuti. Výborné využití má i pro další kulinářské speciality.

Vše začíná u čerstvého ovoce. K výrobě 1 kg mrazem sušeného ovoce je třeba zpracovat 7-10 kg čerstvého ovoce. To je nakrájeno na požadovaný tvar a je prudce zmraženo na teplotu až - 60 °C. Díky tomu se zachová přirozená struktura. Poté se ovoce umístí do sušárny, ve které je udržován nízký tlak (610 Pa). Voda tak ze zmraženého ovoce sublimuje, tzn. přechází z pevné fáze (ledu) přímo do fáze plynné (vodní páry). Oproti sušení teplem, si mrazem sušené ovoce v maximální míře zachová nejen svou původní texturu a aroma, ale i potřebné vitamíny a minerály. Lyofilizace eliminuje většinu mikrobiálních nečistot a zajišťuje dlouhou trvanlivost produktu (2 roky).

Výhody lyofilizovaného ovocevlo

  • chuť a vůně je mnohem lepší než u ovoce sušeného teplem
  • potlačení oxidace vzduchem a chemických změn v ovoci
  • zachování vitamínů a minerálních látek 
  • lyofilizace umožňuje ošetřit plody bez přidání chemikálií a cukru
  • barva a podoba je téměř stejná jako u čerstvého ovoce
  • zachována sterilita ovoce 

 

Crunchy snack Brusinka flat

 

Složení: Mrazem sušené kanadské brusinky 100%. Bez přidaného cukru, barviv a konzervačních látek. Baleno v ochranné atmosféře N2.

Toto balení je vyrobeno ze 120 g čerstvých kanadských brusinek

Výživové údaje na 100 g: energetická hodnota: 1201 kJ / 287 kcal, tuky: 5,4 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 1,7 g, sacharidy: 30,3 g, z toho cukry: 30,3 g, vláknina: 2,8 g, bílkoviny: 2,7 g, sůl: 0,035 g.

Skladování: Skladujte v suchu a chladu, obal vždy dobře uzavřete.

Země původu: Německo