UŽÍVÁNÍ ZELENÝCH POTRAVIN

Je velmi užitečné užívat ječmen a řasu současně a dlouhodobě. Jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje.

shutterstock_192752M612_1

Užívání JEČMENE a CHLORELLY Royal Pharma:

Začněte svůj den s Ječmenem! Lžičku ječmene rozpusťte ve 1,5 - 2dcl studené vody (nejlépe v šejkru). Užívejte 2x až 3x denně, nejlépe nalačno a 20 min. před jídlem. Takto se nejlépe vstřebají všechny látky. Nemocní a staří lidé mohou dávku zdvojnásobit.

  • Se zvýšením dávky je možné zvýšit množsví vody.
  • Doporučujeme nemíchat s teplou vodou – teplota od 50°C ničí enzymy.
  • Možno míchat se zeleninovými a ovocnými šťávami, studeným čajem a pod.
  • Doporučujeme nemíchat kovovými předměty, použijte náš praktický plastový shaker a lžičku Royal Pharma!!!

Doporučené dávkování-chlorella

U Chlorelly je doporučeno užívat cca 20 tablet denně. Začněte 2x denně po 2 tabletách a postupně nastoupejte, do 14 dnů na 3 x 7 tablet denně. Pokud například nesnídáte nebo nevečeříte, dejte si bez obav Chlorellu místo jídla.

Chlorellu je vhodné brát během jídla nebo po jídle, ale vždy s alespoň hodinovým odstupem od klasických léků!

Pokud užíváte nějaké léky, dejte jim asi tak hodinový odstup, protože pro tyto zelené potraviny jsou chemikálie odpadem a snaží se je z těla vyloučit. Jinak žádná výrazná nesnášenlivost Chlorelly s léky není známá.  

Při užívání zelených potravin je nutné dodržovat dostatečný pitný režim!!!

Pokud řasu začnete užívat pozvolna, aby si trávicí trakt zvykl na účinky její vlákniny, dostatečně ji zapíjíme, pak se u většiny uživatelů nesetkáváme s vážnějšími problémy spojenými s jejím užíváním.
Občas se ale zdá, že řasa má jakoby po slibném počátečním působení proti zácpě, opačné účinky.

JAK SI TO VYSVĚTLIT???

Tady je řada možností, proč se to stává. Tou nejčastější a již dříve zmiňovanou příčinou je nedostatečný pitný režim. A to jak celkový, tak při zapíjení samotné řasy.
Je třeba zohlednit skutečnost, že se v případě tablet jedná o sušinu, která na své rozpuštění potřebuje dostatek tekutiny. Pokud tedy máme celkově špatný pitný režim, tak i přesto dostatečné zapíjení tablet řasy, dojde k rychlejšímu vstřebávání tekutiny do celkově dehydratovaného organismu a na rozpuštění tablet chlorelly jí pak už zbývá málo. Pokud řasu zapíjíme nedostatečným množstvím vody, pak je výsledný stav pochopitelně ještě horší. Podle osmotického spádu si rozpuštěné tablety začnou stahovat tekutinu z okolí a "zácpa" je na světě.

Obecně platí, že dostačující dávka zelených potravin pro každého z nás je taková, která trvale způsobuje nazelenalé zabarvení stolice.

Zelené potraviny doporučujeme užívat aspoň 3 - 6 měsíců, kdy dochází k detoxikaci těla. 

Ideální je ovšem je užívat Chlorellu dlouhodobě. Jedině pravidelné užívání zajistí dostatečný přísun potřebných živin a látek pro Váš organismus. 

Dávkování zelených potravin u dětí

shutterstock_533M82532

U dětí jsou doporučené poloviční dávky, chlorellu dávkovat 3-10 tablet denně. U ječmene taktéž půl lžičky rozpustit ve vodě 2 – 3x denně. Pokud si dají více, není třeba se znepokojovat. Rozhodně jim zelené potraviny neuškodí - spíše naopak.

V počátcích užívání zelených potravin může dojít k dočasnému "zhoršení", např.: nadýmání, únava. Zachovejte klid. Tělo konečně začíná bojovat s nepříznivými vlivy. Jde o jev přechodný, který trvá několik dnů. Po delším užíváni zhruba 3 měsíce může nastat opět zhoršení, nebo navrácení starých problémů jako je akné nebo ekzém. To se tělo čistí z hloubky, nechte tuto reakci proběhnout, nechte vyhořet staré záněty v těle.

Poznámka: U autoimunitních onemocnění je vhodné přejít na "zelenou stravu" velmi pozvolna a po poradě s lékařem.

Zelenými potravinami se nedá předávkovat, jsou přírodní a jsou to prostě potraviny, ale je zbytečné jíst kvanta, která se už nevstřebají, tedy pokud si to nevyžádá zdravotní stav a třeba nějaká viróza. V takovém případě můžete zvýšit dávky na 10 - 20 gramů (jedna tableta 200mg). Při takovýchto dávkách působí chlorella jako antibiotikum.

shutterstock_196792433ja_1

Buďte poctiví v užívání a vytrvejte

Kdo očekává zázrak při občasném „ďobnutí“ tabletky, ten se nedočká, i když i to je užitečné. Harmonizace organismu se začíná projevovat po třetím měsíci užívání. Očista vrcholí až šestý měsíc. Organismus jsme ničili celá desetiletí takže naše tělo potřebuje trochu času na poděkování za zelené potraviny.

Můžete užívat i povrchově na různá poranění, vyrážku apod. Rozdrťte chlorellu a smíchejte s vodou nebo nějakou léčivou pastou a potřete. Nebo chlorellu rozkousněte a ranku si olízněte.

Na noc si můžete dát tabletu do úst a pěkně cucat, prevence kazivosti a jiných problémů s dásněmi. Také je to výborně hojivé na různé ranky v ústech, po vytrhnutí zubu, aftech apod.