ZELENÉ POTRAVINY PRO SPORTOVCE

V současné době jsou na sportovce, zvláště ty vrcholové, kladeny stále vyšší a vyšší nároky. Jsou pod velkým tlakem na výkon – ať už pod vlastním, nebo ze strany trenérů. Pokud jste českým reprezentantem ve fotbalu, nebo hokeji, pravděpodobně budete mít svého výživového poradce, maséra a psychologa. Pokud jste ale „pouze řadovým“ vrcholovým sportovcem, byť třeba na špičce svého oboru, je starost o zdraví, kondici i psychiku jen na Vás, v lepším případě i na Vašem trenérovi.

Mnozí sportovci svou však výživu zanedbávají, nepovažují ji za důležitou. Ta je však nejen po výkon, ale i pro zdraví sportovce naprosto klíčová, stejně tak, jako pravidelná regenerace (masáž, sauna, výřivka, spánek..) 

shutterstock_94299514m

PROČ JE DŮLEŽITÉ, ABY BYLY ZELENÉ POTRAVINY SOUČÁSTÍ JÍDELNÍČKU SPORTOVCE?

  • d3b6760612934dc1c154e3aef3ce45ca Jsou komplexním zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků ve vyváženém poměru a v dokonale a v lehce vstřebatelné formě.
  • Obsahují velmi účinné antioxodanty (především pak superoxydismutasa a glykosylisovitexin), které chrání svalové a vazivové buňky před poškozováním volnými kyslíkovými radikály, které vznikají při každé sportovní zátěži.
  • Obsahují aminokyseliny, které jsou zárukou podpory tvorby svalové tkáně.
  • Obsažené enzymy v mladém ječmeni příznivě ovlivňují metabolické pochody, působí proti zánětům, otokům, podporují a až o polovinu zkracují rekonvalescenci po úrazech (nejen pohybového systému) a po operacích.​

Jsou zásadotvorné, především mladý ječmen odstraňuje překyselení organismu a podporuje odbourávání kyseliny mléčné, prodlužuje aerobní svalovou činnost. Pokud Ph krve začne klesat směrem ke kyselosti, pociťujete únavu a začínají vznikat různé nemoci.

  • 476d32a4df6f5fd0cc190e0d182581a2Molekula chlorofylu až na centrální atom (hořčík) je totožná s molekulou hemoglobinu (železo - centrální buňka) a pouhou             záměnou těchto prvků se rychle obnovují červené krvinky.
  • Jsou zdrojem bohaté a čisté energie, jak pro vytrvalostní, tak i pro nevytrvalostní a silové sporty.
  • Působí jako adaptogen, upravují a harmonizují činnost organismu a jeho jednotlivých systémů a orgánů.
  • Výrazně zkracují rekonvalescenci a regeneraci sil po náročných zátěžích a výkonech.
  • Podporují pitný režim sportovce – Mladý ječmen se pije ve formě džusu.

Neobsahují žádné konzervační látky, pojidla, či jiné sloučeniny. Neobsahují žádné zakázané či sledované látky z hlediska případné antidopingové kontroly.