ZELENÉ POTRAVINY PRO SPORTOVCE

V současné době jsou na sportovce, zvláště ty vrcholové, kladeny stále vyšší a vyšší nároky. Jsou pod velkým tlakem na výkon – ať už pod vlastním, nebo ze strany trenérů. Pokud jste českým reprezentantem ve fotbalu, nebo hokeji, pravděpodobně budete mít svého výživového poradce, maséra a psychologa. Pokud jste ale „pouze řadovým“ vrcholovým sportovcem, byť třeba na špičce svého oboru, je starost o zdraví, kondici i psychiku jen na Vás, v lepším případě i na Vašem trenérovi.

Mnozí sportovci svou však výživu zanedbávají, nepovažují ji za důležitou. Ta je však nejen po výkon, ale i pro zdraví sportovce naprosto klíčová, stejně tak, jako pravidelná regenerace (masáž, sauna, výřivka, spánek..) 

shutterstock_94299514m

PROČ JE DŮLEŽITÉ, ABY BYLY ZELENÉ POTRAVINY SOUČÁSTÍ JÍDELNÍČKU SPORTOVCE?

  • d3b6760612934dc1c154e3aef3ce45ca Jsou komplexním zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků ve vyváženém poměru a v dokonale a v lehce vstřebatelné formě.
  • Obsahují velmi účinné antioxodanty (především pak superoxydismutasa a glykosylisovitexin), které chrání svalové a vazivové buňky před poškozováním volnými kyslíkovými radikály, které vznikají při každé sportovní zátěži.
  • Obsahují aminokyseliny, které jsou zárukou podpory tvorby svalové tkáně.
  • Obsažené enzymy v mladém ječmeni příznivě ovlivňují metabolické pochody, působí proti zánětům, otokům, podporují a až o polovinu zkracují rekonvalescenci po úrazech (nejen pohybového systému) a po operacích.​

Jsou zásadotvorné, především mladý ječmen odstraňuje překyselení organismu a podporuje odbourávání kyseliny mléčné, prodlužuje aerobní svalovou činnost. Pokud Ph krve začne klesat směrem ke kyselosti, pociťujete únavu a začínají vznikat různé nemoci.

  • 476d32a4df6f5fd0cc190e0d182581a2Molekula chlorofylu až na centrální atom (hořčík) je totožná s molekulou hemoglobinu (železo - centrální buňka) a pouhou             záměnou těchto prvků se rychle obnovují červené krvinky.
  • Jsou zdrojem bohaté a čisté energie, jak pro vytrvalostní, tak i pro nevytrvalostní a silové sporty.
  • Působí jako adaptogen, upravují a harmonizují činnost organismu a jeho jednotlivých systémů a orgánů.
  • Výrazně zkracují rekonvalescenci a regeneraci sil po náročných zátěžích a výkonech.
  • Podporují pitný režim sportovce – Mladý ječmen se pije ve formě džusu.

Neobsahují žádné konzervační látky, pojidla, či jiné sloučeniny. Neobsahují žádné zakázané či sledované látky z hlediska případné antidopingové kontroly.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení